IKIGI x PRÜGI
IKIGI märkmike lahtise seljaga konstruktsioon võimaldab neid avada 180 kraadi ehk täiesti lapikuna. Ühtlasi lubab see köite kaanel kasutada pea mistahes materjale, sealhulgas ka „prügi”.
Jääkmaterjalide kasutamine märkmike kaanel lisab tootele unikaalsust juba oma piiratud koguse tõttu. Olenevalt kaanekattest võib iga ka eksemplar olla ainulaadne.
Viimase kolme aasta jooksul on IKIGI stuudiosse leidnud tee telesaate LASER ajurünnakutel täiskritseldatud tahvlipaberid, Tallinna Loomeinkubaatori laoruumi kastidesse unustatud kasutamata kaustad, Eesti Disainikeskuse korraldatud Eesti Disainiauhindade 2020 näituse postrid, tantsufestivali Kuldne Karikas fotonurga bänner ja vanad roll-up’id eesti filmimaastikult.
Õnneks said loetletud materjalid enne prügikasti jõudmist uue võimaluse IKIGI märkmike kaantel ning rikastavad ja mõtestavad ümber ärimeene maailma.
Füüsilisel kujul märkmik ja selle kasutamine on muidugi pigem traditsioon kui innovatsioon. IKIGI tiim on sügavalt selle tava hoidmise usku, püüdes luua lahendusi, mis käega kirjutamist taaselustaks, toetaks ja hoiaks. Ka 2020. aastal Norra Teaduse ja Tehnoloogia Ülikoolis läbiviidud uurimuses tõestati, et käsitsi kirjutamine ja joonistamine köidab, innustab ja täiustab ajutegevust rohkem kui klaviatuuril tippimine.
Ärikingitus, millel on jutustada oma lugu, eristub ja kõnetab. Jääkidest märkmik hoiab elus käega kirjutamise traditsiooni, räägib oma lugu ning esindab säästlikku mõtteviisi. See on kui minevik ja tulevik käsikäes.
Jäägist meeneks – nii jääbki meelde.
Hetkel ei ole veel meieni väga palju erinevaid materjale jõudnud, kuid usume, et antud lähenemisel on palju potentsiaali. Kinnituseks tagasiside ja senine kogemus, sest lisaks ülaltoodud viimase paari aasta projektidele, valmistame omatoodanguna ka seeria märkmike, mille kaasi ehivad paberist poekotid ja päästeparvede aegunud termomagamiskotid. Mõnestki neist on saanud kasutajate lemmik, et märkmikud kogutakse pärast täitmist lausa uhkelt riiulisse.
Avatud seljaga köitekonstruktsioon lubab meil jääkmaterjalide mängumaailma julgelt siseneda ja ärimeenetele sügavamat mõttekust anda.
Eesti Disainikeskuse 100 erinevat märkmikku.
Instagrami reels sellest, kuidas Tallinna Loomeinkubaatori kaustast saab märkmik.
Mobiiliga teleri ekraanilt filmitud LASER saate klipp, mis kajastab põgusalt nende märkmike lugu ja valmistamist.